středa 23. července 2008

Prázdniny v Sadské

Tak už je to týden, co se mi holky vrátily z "dovolené" na venkově. Čtrnáct dní jsem byl slaměný vdovec. Musím říct, že jsem se docela těšil, až se jím stanu, až si trochu odpočinu, ale jak to všechno ve skutečnosti bylo?V sobotu jsem holky odvážel do Sadské, kde jsem s nima byl do neděle a pak se vrátil do šumu velkoměsta, zanechávajíc je s babičkou a strejdou Honzou.
Plánoval jsem, jak si doma odpočinu, jak budu brzo chodit spát a pozdě vstávat. Nicméně v práci byl velký fofr a tak se mé plány nevyplnily. Ve středu jsem jel do Sadské snad ještě unavenější, než když jsem v neděli odjížděl.

Silvie mne vítala s Kájou v náručí a ta na mne koukala a úplně na ní bylo vidět, jak vzpomíná, kdo že to vlastně jsem, kde jsem tak dlouho byl a zda se mne má bát nebo být ráda, že mne vidí. Po několika sekundách přemýšlení se ji roztáhl úsměv od ucha k uchu a natáhla ke mne ručičky. Akorát, že když jsem si ji vzal, tak si to rozmyslela, začala se odtahovat a poplakávat. Tak si ji Silvie vzala zase zpátky a byl klid. Nicméně po mne stále pokukovala a když jsem se na ni podíval, tak se styděla. Bylo to poprvé, co něco takového projevila. Bojovala s tím, že se na mne chce dívat a zároveň stud ji vždy donutil schovat tvářičku v náručí mámy. Trvalo asi další dvě minuty, než se zcela osmělila a mohl jsem si ji zase vzít do náruče já.Největší problém byl se spaním. Domácí postel se s ničím nevyrovná. Navíc ji
babička přes den několikrát ukládala ke spánku, na což Kája nebyla zvyklá a tak se stávalo, že usínání večer trvalo klidně hodinu a navíc se beruška budila v pět hodin.

Druhý týden bylo víceméně ošklivě a tak si pobyt na venkově zas až tak neužily. A tak jsem si v sobotu ráno odvezl holky zase domů.Kája se nadýchala čerstvějšího vzduchu, pochovala se víc, než je obvyklé, ale přeci jenom, doma je doma. K naší radosti se jí opět srovnalo usínání i probouzení.

Tak jsme zase všichni spolu, což je krásný pocit. Vlastně mi chybělo i to ranní vstávání, abych mohl nechat Silvinku ještě chvíli spát a mohl si užít Káji.. Ale úplně nejvíc ze všeho mi chyběl jejich úsměv.. Ten který dokáže rozjasnit celý den...

Další fotky jsou k vidění ZDE

Žádné komentáře: