pátek 20. listopadu 2009

Potvora ekzém...

Ne vše co nás potkává je bohužel jen radost a potěšení. Ač si naštěstí nemůžeme stěžovat na zdravotní problémy vážnějšího charakteru, občas nás potrápí ucpaný nos... Nic vážného nás jinak nepotkalo a nepotkává.


Ony ty ucpané nosy naštěstí nepředstavují takový problém. Jednak díky užasnému vynálezu, kterým je vysavač a navíc se Kája naučila i sama smrkat. Sice nerada používá kapesník, radši smrká do vody a nebo jen tak do ruky.. mimochodem, když mi to párkrát udělala, tak jsem pochopil, že by se mělo správně říkat: „lepší vrabec na střeše, nežli holub v hrsti…“ a ne tak, jak se to větinou překrucuje 

Vlastně.. jak jsem již začal, ne vše je dokonalé. Ekzém… to je to, co nás trápí. Bude to asi půl roku, co se poprvé Kájince na zápěstí objevily červené fleky. Původně jsme mysleli, že to je reakce na sluníčko, protože tou dobou zrovna začalo léto. Takže se to mazalo opalovacím krémem. Zlepšilo se to, zase se to zhoršilo a zase zlepšilo a tak pořád dokola. Vlastně až do dnešních dnů.

Časem se to občas objevovalo i v loketní jamce, v podkolenní jamce, pod nosem… Většinou se to objevilo a zase zmizelo. Nikdy ji to asi nesvědilo, nikdy si nic neškrábala. Zarudlou kůže měla třeba dva tři dny a pak zcela zmizela. Objevila se však na jiné ruce. A tak se to všelijak točilo. Používali jsme na to od rozpuštěného cukru ve vodě (čti homeopatika), přes čisté sádlo, zinkové masti až po mast z konopí. Nebylo zcela jasné, co pomáhalo a co ne, protože zarudlost zdánlivě mizela sama od sebe i když se nijak moc nemazalo. Ani chvíle, která způsobila zhoršení nebyla nijak patrná. Dnes to vypadá, že dlouhé cachtání ve vodě ji to zhoršuje. Ale když to na zápěstí nemá, tak se to tam neobjevi. Jen když už to nekde má, tak to více zarudne.

Co je však nejhorší, poslední dobou ji to začíná zcela zjevně svědit. Občas si to rozškrábe do krve. I tak se ji to naštěstí dost rychle zahojí. Za dva dny po tom není ani památky. Ale my jsme stále stejně zoufalí, protože nejsme schopni přijít na to, kvůli čemu se to objevuje.

Zjistili jsme, že jí nedělá zrovna dobře čokoláda a oříšky. Obojí za cenu osypaného obličeje, hlavně kolem pusy a částečně i zad. Snažíme se postupně eliminovat možnosti, které to mohou způsobovat, citrusy, med, skořici a další. Není to úplně jednoduché. Ale snažíme se…

Žádné komentáře: